Fant tryggheten i stemmen - med UKM som springbrett
En artikkel om Kjersti Elisabeth Pettersen som forteller om hvordan UKM har hjulpet henne i sin musikalske karriere.

Kjersti Elisabeth Pettersen (26) fra Balsfjord har vært en del av UKM i flere roller, som deltaker, produsent og, som hun selv sier med et smil, kanskje også dommer.
Hun har en stor lidenskap for klassisk musikk og opera, og fullfører nå sin bachelor i klassisk sang. I sesongen 2024–25 var hun blant deltakerne i prestisjetunge Dronning Sonjas sangkonkurranse, en anerkjennelse som henger høyt innen operamiljøet.
Kjersti trekker fram UKM som en viktig del av reisen. Hun mener erfaringene der har gitt henne selvtilliten til å satse på sang, en vei som kan oppleves både krevende og usikker.
Samtidig er det ikke bare scenen som har betydd mye. Hun fremhever også det sosiale fellesskapet: På UKM spiller det ingen rolle hvem du er eller hvor du kommer fra, her møter man mennesker man kanskje ikke trodde man hadde noe til felles med, og finner likevel en felles tone.
Trykk på lenken for å se videointevjuet:
https://www.instagram.com/p/DVBHuvAAhhs/